Doskonała zabawa towarzyszyła podczas obchodów Dnia Dziecka w Słupi

Wzorem roku ubiegłego, tym razem w Słupi po raz pierwszy odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Nadleśnictwo Ruda Maleniecka. Festyn rozpoczął się o godzinie 9.00, wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z Wólki, Mnina Pilczycy, Radwanowa oraz z I Publicznego Gimnazjum w Słupi oraz mieszkańcy Gminy Słupia (Konecka) wraz ze swoimi młodszymi pociechami, a także dzieci ze szkół podstawowych z sąsiednich gmin Radoszyce, Ruda Maleniecka, Łopusznowraz z nauczycielami.

Nie zabrakło zaproszonych gości :Wójta Gminy Radoszyce-Michała Pękali, Wójta Gminy Ruda Maleniecka- Leszka Kucy, przedstawiciela Lokalnej Grupy Działania nad Czarną i Pilicą Grzegorza Grzywny oraz Pani Sekretarz Urzędu Gminy Łopuszno Pani Małgorzaty Barcickiej, Przewodniczącego Rady Powiatu Mariana Króla, oraz PrzewodniczącejRady Gminy Słupia Krystyny Kuder, oraz Dyrektorów Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

Imprezę otworzyłPan WójtRobert Wielgopolan powitałprzybyłychgości i podziękował za przybycie, jak na gospodarza przystało przekazał głos Panu Nadleśniczemu Krzysztofowi Kuszewskiemu, jako przedstawicielowi a zarazem głównemu organizatorowi z ramienia Nadleśnictwa Ruda Maleniecka.

Podczas części oficjalnej zostały wręczonenagrody w konkursach jeden z nich organizowany przez Nadleśnictwo Ruda Maleniecka pn. „ Piękno naszych lasów” skierowany był dla klas szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu administrowanego przez Nadleśnictwo Ruda Maleniecka. Laureatami konkursu „ Piękno Naszych Lasów” zostali :

z Urzędu Gminy Radoszyce:

1)OddziałPrzedszkolny SP Kłucko, opiekunKazimiera Adach,

z Urzędu Gminy Ruda Maleniecka,

1)Szkoła Podstawowa w Rudzie Malenieckiej SP , klasa III, opiekun Agata Karwat-Wilk,

z Urzędu Gminy Słupia (Konecka)

1) I Publiczne GimnazjumSłupi, klasa II a, opiekun Zofia Pałka ,

2) Szkoła Podstawowa w Wólceklasa IV, opiekun Edyta Rudzińska,

3)Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mninie , klasa IV, opiekun Bożena Wróbel.

Dla zwycięzców organizatorprzekazał nagrodyrzeczoweo wartości 1000 zł były to między innymi akcesoria komputerowe, lapotop oraz dofinansowanie wycieczki wraz z edukacja leśną, pozostałe dwa miejsca otrzymały bony na zakupy ufundowane przez Wójta Gminy Słupia.

Miłym przerywnikiem między ceremonią wręczenia nagród był występ Grupy Tanecznej klas pierwszych ze SzkołyPodstawowej z Łopuszna. Dzieciaki na placu zabawiał Zbój Madej, a na scenie konkursy prowadził Tomasz Jesionka, z Kaczka i Klaunem, można było sobie zrobić zdjęcie pamiątkowe zdjęcie.

Korzystając z okazji tak wielkiego świętowania zostałyrozdanenagrody w konkursach zorganizowanych przez Urząd Gminy Słupia w ramach edukacji ekologicznej pn. „Listy dla Ziemi” i konkursu plastycznego pn. „Zaprojektuj tablice informacyjną o zakaziewyrzucania odpadów” skierowane były dla dzieci i młodzieży z Gminy Słupia.

Komisja przyznała następującenagrody wkonkursie Listy dla Ziemi dla:

Szkoły Podstawowej w Pilczycy

Miejsce I:Paweł Wilk

Miejsce II: Sandra Zambrzycka

Miejsce III: Zofia Matuszczyk

Szkoła Podstawowa w Wólce

Miejsce I:Kacper Noga

Miejsce II: Kopytko Aniela

Miejsce III: Komisarczyk Milena

Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mninie

Miejsce I:Maksymilian Janiszewski

Miejsce II: Łukasz Hejduk

Miejsce III: AgnieszkaKamińskiej

Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Radwanowie

Miejsce I:Zuzanna Kuleta

Miejsce II: Magda Mączyńska

Miejsce III: Oliwia Janowska

I Publicznego Gimnazjum w Słupi

Miejsce I: Kacper Metrycki

Miejsce II: Patrycja Chyb

Miejsce III: Kamil Rogowski

Wyróżnienie: Aleksandra Grosman

Wyróżnienie: Aleksandra Wilk

Wyniki drugiego konkursu plastycznego przedstawiały się następująco:

-Szkoła Podstawowa w Pilczycy

Miejsce I Zuzanna Dzwonek

Miejsce II: Zuzanna Żabińska

-Szkoła Podstawowa w Wólce

Miejsce I:Milena Komisarczyk

Miejsce II: Adrian Chyb

Miejsce III Ilona Ciupa

- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mninie

Miejsce I:Michał Tkacz

Miejsce II: Julia Kotwica

Miejsce III: Justyna Gaj

-Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Radwanowie

Miejsce I:Justyna Zborowska

Miejsce II: Marta Mączyńska

Miejsce III Wiktoria Kiepiel

Nagrody w konkursach zostały ufundowane przez : Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ORDER Tomasza Michtę firmę odbierająca odpady z terenuGminy Słupiai Nadleśnictwo Włoszczowa, oraz Urząd Gminy Słupia.

Jak przystało na Dzień Dzieckalista nagród nie mogła tak szybko skończyć upominkiotrzymali chłopcy i dziewczęta z I Publicznego Gimnazjum w Słupi za różne osiągnieciach sportowe: za zajęcie III miejsce w Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w finale wojewódzkim drużynowego turnieju tenisa stołowego; Michał Bit, Mateusz Młynarski.

Za zajęcie II miejsce w powiatowych zawodach sportowo- pożarniczych – młodzieżowa drużyna chłopięca Stąporków 29.05.2015r.:Miłosz Markowicz, Damian Łukasik, Hubert Bajer, Wiktor Piec, Paweł Grad, Karol Kubicz, Mateusz Kiepiel, Krzysztof Pękala ,Hubert Barnik Dariusz Pałka.

Za zajecie I miejsca w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt: Julia Gunerka, Aleksandra Orzeł.

Za zajecie II miejsca w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt: Ewelina Skrobisz, Natalia Ciesielska.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych takich jak ; dmuchany zamek, dmuchana zjeżdżalnia, suchy basen czy trampolina. Wszystkie atrakcje były dostępne bezpłatnie dla wszystkich dzieci. Dodatkowo dzieci mogły zadarmo poczęstować się bezpłatną watą cukrową i popcornem.

Doskonała zabawa towarzyszyła do samego końca imprezy, aż żal było kończyć to świętowanie.