W podróż z panią redaktor – czyli Marzena Kądziela o kobietach świata.

18 marca w Dziennym Domu „Senior –WIGOR” w Pilczycy odbyło się spotkanie z dziennikarką i podróżniczką Marzeną Kądzielą pod tytułem "Kobiety Świata.

USA, Meksyk, Iran, Indie, Arabia Saudyjska to tylko niektóre kraje, o których opowiadała p. Marzena Kądziela. Dziennikarka przedstawiła niezwykłe historie kobiet z całego świata, ciekawostki z ich życia codziennego, relacje z mężczyznami, zwyczaje, modę, czy odmienność w sposobie zdobienia ciała. Stare przysłowie głosi „co kraj, to obyczaj”, o czym podczas piątkowego spotkania wszyscy mogliśmy się przekonać. Ciekawe opowieści dopełniały przepiękne zdjęcia przedstawiające kobiety, ich stroje, pracę i codzienne obowiązki.
Serdecznie dziękujemy Pani Marzeno za niezapomniany wieczór pełen opowieści.


Przed spotkaniem odbył się kiermasz wielkanocny, swoje prace prezentowały uczestniczki DD „Senior –WIGOR”,które wykonały ozdoby podczas terapii zajęciowej.

Na spotkanie Panie przygotowały pyszne ciasta oraz tradycyjną zalewajkę z grzybkami. Przygotowane przysmaki mieli okazje skosztować przybyli na spotkanie goście. 

Podczas spotkania odbyła się także degustacja serów podpuszczkowych, pochodzących z gospodarstwa p. Anety i Jana Król z Pakuł. Sery te zajęły I miejsce w konkursie produkt regionalny podczas II Forum Aktywnych Kobiet w Modliszewicach.